• Wpisów: 10
 • Średnio co: 287 dni
 • Ostatni wpis: 6 lat temu, 18:11
 • Licznik odwiedzin: 28 799 / 3162 dni
 
wodzupl20
 
Pewnie poruszam kijem w mrowisku zaczynając ten temat ale muszę bo nie wytrzymam:

vista.jpg


Tak naprawdę to jest dobry system teraz usłyszę krzaczy się jak może , nieprawda jakość pirackich wersji wymaga dużo do życzenia. Oryginalne wersje z wszystkimi aktualnymi poprawkami i serwispackiem 2 poprawnie chodzą. Większość aplikacji jest obsługiwanych. Jedynym defektem aktualnie tego systemu jest duże wymagani i tępota użytkownika. 90% usterek spowodowanych jest brakiem umiejętnego czytania komunikatów oraz próbowania robienia czegoś na siłę nie mając o tym pojęcia.

Począwszy o zamykania systemu, Microsoft chciał usprawnić wstawanie systemu i pod przyciskiem zamknięcia umieścił hibernacje. System bez serwispacków może robić przy tym cuda ale jest na to rada i jak by się ktoś domyślił jest strzałka w prawo z opcjami i tyle na ten temat:

zamknij.jpg


Ale pewnie ktoś powie zaczynasz gadać o jakiś samych defektach, atak naprawdę to koniec o gadaniu o defektach a teraz porównam go do systemu xp. Bez serwicepacaka 1 nie nadawał się do pracy w internecie atakował go od razu blaster(malw-er restartujący system). Brak możliwości zmniejszani partycji w czasie rzeczywistym. System przeszukiwania plików był ubogi jak awgańska wioska, po serwispaku 2 dopiero nadawał się do pracy. Większość po pojawieniu się xp została przy zbugowanym 98. Bezpieczeństwo w Windows XP było śmieszne bo go wcale nie było i te blue screeny (the screen of death). Jedne wielkie Krenel Panic.

A na koniec coś śmiesznego:

Nie możesz dodać komentarza.

 
 • awatar
   
   
  NearDark
  Końcówka z filmikiem rozwalająca. Jako bardzo zaawansowany użytkownik komputera stwierdzam, że każdy system ma swoje wady i zalety, a większość opini bierze się z niewiedzy i postów na forach, których użytkownicy także nie wiele wiedzą.

  Owszem vista sprawiała mi nie raz problemy i wynikało  to głównie z niedopracowanych aplikacji producentów sprzętu i oprogramowania. O dziwo niektóre produkty na Vistę działają znacznie lepiej na Win7 :D

  W viście najbardziej wnerwiające dla mnie były:
  - kontrola rodzicielska, nawet po usunięciu kont pozostałych użytkowników nadal apeluje o sprawdzenie raportów. (w XP by się coś takiego przydało)
  - nadmierna czułość 'kontroli konta użytkownika' bez możliwości ustalania zasad tak jak w win7
  - uruchomienie klawiatury ekranowej na ekranie logowania może skutkować jej ciągłym wyświetlaniem.
  - znaczne problemy praw użytkowania podczas pracy na kilku kontach użytkownika, wina także po stronie twórców oprogramowania.

  Dla XP i 7 też by się coś znalazło :D